SEYEV ve GELECEĞE ADIMLAR PROJESİ ORDU FEN LİSESİ’NDE

Vakfımızın Karadeniz Bölgesi’ndeki gönüllü öğretmeni Mehmet Tikenoğlu’nun görev yaptığı okul olan Ordu Fen Lisesi’ne bu kez de gönüllülerimiz ve Geleceğe Adımlar Projesi’nde yer alan eğitmenlerimizle birlikte gittik.

Geleceğe Adımlar Platformunun Kurucu Başkanı İstanbul Barosu Yönetim Kurulu Üyesi Avukat Elif Görgülü ‘nün koordinatörlüğünde Türkiye’nin dört bir yanından gelen gönüllü genç eğitmenler 5 gün boyunca öğrenciler için hukuktan sağlığa çeşitli alanlarda geleceklerine ışık tutacak seminerler düzenledi. Bu seminerlerde öğrencilerin kendilerini keşfetmelerinde ve gelişimlerinde katkı sağlayacak bilgiler içeren algoritmik düşünce, kişisel farkındalık ve empati kavramları ışığında eğitimler verildi.

Eğitimin son gününde ise SEYEV Kurucu Başkanı Seda Yekeler kendisinin geliştirmiş olduğu YEK Metodu ile dil ediniminin bilinçaltı tekniği ile nasıl mümkün olduğunu, yabancı dilin yetenek işi değil de edinilecek bir beceri olarak istek ve motivasyon işi olduğunu öğrencilerle soru cevap şeklinde ilerleyerek anlattı.

Gün sonunda Sevgili Elif Görgülü ve değerli eğitmenlere duygusal konuşmalar eşliğinde plaketleri armağan edildi.