SEYEV MARDİN’DE

SEYEV olarak Türkiye’nin her köşesinde dil edindirip dünyaya açılan nesiller yetiştirme amacımız doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Bu çalışmalarımız ışığında, Mardin’de şu an SEYEV öğrencisi olan ve kazandığı dil bursu ile yabancı dil edinimini sürdüren Furkan ile tanıştık. Mardin Dara’da turistlere rehberlik yapan Furkan’ın yabancı dil edinimi için SEYEV olarak desteklerimizi sürdürüyoruz.

Furkan’ın dil edinim serüveni sayesinde tatlı tesadüfler de yaşadık. SEYEV Yönetim Kurulu Başkanı Seda Yekeler’in eski bir öğrencisi, bir Mardin gezisi sırasında Dara’yı tanıtan minik bir rehber ile karşılaşıyor. Minik rehber, aynı zamanda İngilizce olarak da tanıtım yapacağını söylüyor. Seda Yekeler’in öğrencisinin İngilizceyi nasıl öğrendiğini sorması üzerine, SEYEV’den İngilizce dersleri aldığını söylüyor ve bu minik rehberin Furkan olduğu ortaya çıkıyor. Böylece Seda Yekeler’in iki öğrencisi Mardin’de bir araya gelmiş oluyor. Kısacası yolu sevgiden geçen ve aynı amaçlar için kalbi çarpanların yolları mutlaka bir şekilde kesişiyor.