SEYEV ÇOCUKLARIYLA KAHVALTI

Bütün dünyada olduğu gibi ülkemizde de pandeminin getirmiş olduğu koşullar altında eğitim hayatına ara verilmişti. Bununla beraber herkes bu süreci evinde geçirirken birçok kişi de sosyal hayatından, iş hayatından ve okul hayatından uzakta kaldı. Uzun bir aradan sonra çocuklarla yeniden bir araya geldik.

Cumartesi günü gerçekleştirmiş olduğumuz kahvaltı etkinliğimizde SEYEV miniklerimizle buluştuk. Uzun bir aradan sonra SEYEV Kurucu Başkanı Seda Yekeler, tüm SEYEV ekibi ve gönüllü eğitmenlerimiz çocuklarla özlem giderdi. Onlarla İngilizce kelime oyunları oynadı ve genel kültür soruları ile küçük bir bilgi yarışması yaptı. Kahvaltı eşliğinde hem eğlendiler, hem sohbet ettiler hem de bu süreçte neler yaptıklarını anlattılar. Pandemi sürecinin bazı miniklerimiz onlar için sıkıcı ve verimsiz geçtiğini belirtirken bazısı ise çok verimli geçtiğini, bol bol kitap okuyarak kendilerini geliştirdiklerini ve bol egzersiz yapıp, oyun oynadıklarını söyledi. Bir araya gelmenin sevinciyle çocuklar öğretmenlerinden ve arkadaşlarından ayrılmak istemedi.

Eğlenceli ve dolu dolu geçen bir günün ardından Seda Yekeler, LGS sınavındaki İngilizce bölümden bütün soruları doğru yapan öğrencilerimize sertifikalarını ve hediyelerini takdim etti. Gün sonunda Seda Yekeler bir sonraki eğitim dönemiyle ilgili duygu ve motivasyon yüklü bir konuşma yaptıktan sonra İngilizce edinimi ile ilgili küçük öğrencilerimizin düşüncelerini öğrenip onlara hediyelerini verdi.