Ahmet Baran: Dilin Kanunu Var

Başta gönüllü dil eğitimi olmak üzere, tüm ülke çapında eğitimin daha ileri seviyelere gelebilmesi için çeşitli yardımlar yapan SEYEV, 29 Nisan Cumartesi günü Seda YEKELER‘in 13 yıl önce öğrencisi olan dünyaca ünlü kanun sanatçısı Ahmet BARAN ve ekibi ile çocukların eğitimine bir SES oldu.

Ankara’nın en eski üniversitelerinden biri olan, Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi’nin, 650 kişilik Farabi Sahnesi’nde gerçekleşen ‘Dilin Kanunu Var’ konserinde birçok yardımsever SEYEV gönüllüsü bir araya geldi. Konser, yabancı dil eğitiminin önemi hakkında farkındalık yaratmak, imkânı olmayan öğrencilerimize ve ailelerine destek sağlamak yararına düzenlenen, elde edilen tüm gelirin vakıf tarafından okullara materyal bağışı ve yabancı dil eğitimine katkı sağlamak için gerçekleştirildi.

SEYEV gönüllüsü öğrencilerinden; Vahide Adasu YILMAZ, İzel ALBAYRAK, Kemal TARHAN ve Gökten Emir ATILIR’dan oluşan müzik ekibinin, ’’ Hayat Bayram Olsa ‘’ parçasıyla başlayan SEYEV çocukları dinleyenlere keyifli dakikalar yaşattı.

Ardından sahneyi , sevgili Ahmet BARAN ve Kanun Namına Project ekibi Gülden VURANDEMİR, Ceyla GANİEVA, Ezgi İÇELLİOĞLU, Eda BOYACIOĞLU, Muzaffer NEZİHİ, Soner ÖZER, Burak ÇAKIR, Gizem TOPAL ile oluşan ekip tüm dünya müziklerinden harika bir müzik şovuyla Ankaralı dinleyicileri büyülerken aynı zamanda SEYEV’in 650 öğrenci için “Eğitime Bir Ses” projesine destek oldular ve 13 sene önce Seda YEKELER ile tanışmasından, yabancı dil bilmenin hayatında yarattığı farklılıklardan bahseden Ahmet BARAN yabancı dil öğrenmenin dünyaya açılan bir kapı olduğunu tekrar dile getirdi.

Değerli kanun sanatçımız Ahmet BARAN, 65 devlet başkanından devlet nişanı almış, kendisine Türkiye’de bir ilk olarak 2 adet kanun konçertosu yazılmıştır. Kanun yapım ustaları tarafından imzasını taşıyan özel enstrüman serilerinin üretildiği sanatçının bu enstrümanları tüm dünyada satılmakta ve dünyanın her bir köşesinde meraklısının elinde tınlamaya devam etmektedir.