ABB-SEYEV İŞBİRLİĞİ İLE DİL-MER YABANCI DİL EĞİTİM MERKEZİ PROJEMİZ

Ankara Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ile iş birliği yaparak, Ankara – Çankaya bölgesinde bulunan Gökkuşağı Kamu Pazarı alanında kurulan dil eğitim merkezimiz; Ankara’da bulunan ve sosyal destek alan ailelerin çocukları başta olmak üzere 15-25 yaş arası gençlerin ücretsiz olarak yararlanacakları üzere yabancı dil edinimi kazanması amacıyla hayata geçirildi. 

23 Ocak 2023 Pazartesi günü Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş ve SEYEV Yönetim Kurulu Başkanımız Seda Yekeler’in katılımıyla açılış gerçekleşmiştir. Online olarak alınan başvurularla gençler sınava girip YEK Metot seviyelerine göre gruplara ayrılmaktadır. Projeye katılan öğrencilere SEYEV Gönüllü Eğitmenleri tarafından dersler verilmektedir. Öğrenciler  YEK Metot tekniği ile dil edinirken,  konuşma ve okuma kulüplerinden ve İngilizce kütüphanemizden yararlanabileceklerdir. Kütüphanede İngilizce ve Türkçe kitaplar dışında İngilizce kutu oyunlarıyla da katılımcıların eğlenerek öğrenmeleri sağlanmaktadır.

Ayrıca “English Cafe” de sürekli İngilizce konuşarak vakit geçirmekte ve pratik yapmaktadırlar.

Yabancı dilin öğrenilen bir unsur değil edinilen bir unsur olduğunu vurguladığımız ve eğitimde fırsat eşitliğini savunduğumuz bu projede Ankaralı gençler severek, eğlenerek ve sosyalleşerek yabancı dil edinme ayrıcalığını yaşıyorlar.